Fiverr recenze – výhody, nevýhody a pár tipů, jak začít

Platforma Fiverr.com nabízí zajímavý výdělek pro všechny freelancery.

Stovky tisíc freelancerů a firem na jednom místě – překlady do různých jazyků, návrhy log, tvorba videí, dabing, přepisování textů, cokoliv, nač si jen vzpomenete. Umíte tvořit on-line obsah? Chtěli byste pracovat jako virtuální asistent? Potom jste ideální kandidát právě pro Fiverr.com a je škoda, že jej ještě nevyužíváte ku prospěchu svému. Právě pestrost je hlavní výhodou Fiverru, portálu, na který někteří nahlížejí jako na skvělou příležitost online přivýdělku, jiní zase jako na možnost, kde najít dobře odvedenou práci za nízké ceny.

 

Co je Fiverr

Fiverr je internetový portál zaměřený na nabídku a poptávku mikrobrigád a mikroslužeb. Je to tržiště, které propojuje šikovné lidi a freelancery, kteří si touží přivydělat něco navíc z pohodlí domova a klienty, kteří hledají kvalitní práci za rozumnou cenu.

Fiverr je vlastně obdoba u nás známého portálu Stovkomat.cz, a funguje, až na pár detailů, na stejném principu.

 

Úvodní stránka portálu.

 

Portál Fiverr založili v únoru 2010 Micha Kaufman a Shai Wininger. Cílem bylo zprostředkování služeb freelancerů všem, kteří hledají pomoc se sociálními sítěmi, WordPressem, všem kteří si chtěli nechat namluvit nebo otitulkovat video či třeba vytvořit logo.

 

Jaké práce se nabízejí na Fiverr.com?

Digitální marketing, grafika a design, psaní a překlady, práce s audiem a videem, programování, ale také mnoho dalšího. Fiverr je fenoménem své generace, nabízí se zde totiž vlastně vše kolem online byznysu pod jednou střechou.

Registrujte se (ano, guest účet neexistuje, registrovat se prostě musíte) a začněte nabízet svou práci klidně ještě dnes večer. Do začátku stačí jen chuť a odhodlání plus samozřejmě přinejmenším základní angličtina.

Ze začátku vám určitě pomůže fórum nebo blog, kde najdete podrobné návody a odpovědi na základní otázky. Díky tomu i snadněji překonáte potíže a začátečnické rady jistě přijdou také vhod.

 

Fiverr má několik kategorií, grafika, programování, online marketing.

 

Výhodou pro inzerenty je relativně nízký poplatek, pro zájemce o výdělek je Fiverr dokonce zcela bezplatná záležitost.

 

Platby a výplaty probíhají kartou, ale i přes PayPal nebo Apple Pay, to jsou základní možnosti, které se nabízejí. V dolarech, eurech, librách, juanech nebo rupiích, dle libosti. A právě proto zde najdete poměrně velké množství zakázek, na které se lze přihlásit.

 

S odevzdáním práce velmi nespěchejte

Finance za odvedenou práci budou v úschově, dokud inzerent projekt neodklepne. Pokud se do tří dnů neozve, peníze putují automaticky na vaše konto, může ale také říci, že se mu práce nelíbí a chtít přepracovat zakázku, v krajním případě dokonce odkliknout úplné zrušení. Fiverr se tímto jistí na obě strany, což je rozumné řešení, které potěší férové inzerenty i freelancery a oddělí pomyslné zrno od plev.

 

Cenová hladina je vlastně podle vás

„Pouhých“ 5 nebo až 995 dolarů za vaše služby. Záleží, jak si sami ceníte svůj čas, ale pozor – na začátku se nesmíte „nacenit“ moc vysoko. Bude jistě lepší mírně slevit z očekávání, a naopak si vytvořit pozitivní zpětnou vazbu, kdy bude klientela spokojená. Nebojte, zpráva o vašem umění se může brzy dostat dál, Fiverr je mezinárodní a hodně pestrobarevný!

 

Fiverr nabízí několik úrovní ohodnocení

Protože Fiverr přináší nabídku služeb už od pěti dolarů, je třeba, aby byla každá zpětná vazba jasně vidět. K tomu slouží kvarteto úrovní uživatelů, které se odvíjí podle toho, za jak dlouho je práce dodána a velký vliv má také kvalita odvedené práce. New Seller je pro začátečníky, ale Top Rated Seller už je někdo, kdo strávil na Fiverru půl roku, pracoval na minimálně stovce zakázek a má za sebou spokojené klienty. Level Two Seller pak musí mít přinejmenším padesát zpracovaných zakázek, Level One deset. Na kterou úroveň se později dostanete, je jen na vás, vaší přičinlivosti, píli, schopnostech a dalších atributech, jež vedou k úspěchu.

 

Díky bodovému systému pak bude jasně vidět, jestli jste jednička nebo hrajete druhou ligu – ale i tehdy se mohou inzerenti ozvat nebo se jim tak trochu připomeňte vy…

 

 Co poradit do začátku, když se chcete stát na Fiverru trochu známějšími?

  • První hodnocení rozhoduje. Neváhejte s ním. Vezměte práci, která vám bude vyhovovat, ozvěte se na něco, co zvládnete. Cílem je tedy jediné: dostat první recenzi, resp. ohodnocení co nejdříve.
  • Zaměřte se na svou stránku na Fiverru. Trochu se rozepište, ukažte na vše, co umíte – a co je vaší silnou stránkou. Nezapomeňte do titulků dodat zajímavá klíčová slova…
  • Na kolik si vlastně ceníte své služby? Najděte vyvážený model, který bude vyhovovat oběma.
  • Stáhněte si aplikaci, ať jste neustále ve spojení a můžete potom neprodleně reagovat. Notifikace vás upozorní, že se něco děje – a jakým směrem zaměřit svou pozornost…
  • Využijte sociální sítě na maximum. Sdílejte svůj profil, snažte se zapojit Twitter i Facebook.

 

Pár zajímavých projektů na inspiraci.

 

Výhodou je nepřetržitá on-line podpora pro všechny

K dispozici je 24/7 podpora, které můžete položit jakoukoliv otázku, ať už jste firma a hledáte zde pomocnou ruku pro svůj web/e-shop nebo jste profesionál na volné noze a nabízíte služby. Je ale pravda, že vás někdy trochu budou ignorovat, takže buďte neústupní a chtějte odpověď na dobře mířený dotaz.

Platby jsou zabezpečené a nemůžete tak přijít o finance, jde o server s vynikající reputací. Někoho z nováčků v oboru, kdo je zvyklý například na hodinovou sazbu, možná zmate, že Fiverr udává cenu pouze za uskutečněnou zakázku – „nacení“ se tedy rovnou kompletní projekt.

Bonusem je také možnost registrací z celého světa, nejste tedy omezeni konkrétním místem. Jistě, sedm jazykových mutací je pro někoho málo, ale na stranu druhou, opravdu mezinárodní je hlavně angličtina, která ve výčtu nechybí.

 

A co nevýhody? I těch je pár…

 

V české verzi Fiverr bohužel nenajdete

Kromě anglického jazykového prostředí nabízí Fiverr i španělštinu, francouzštinu a portugalštinu nebo italštinu. Jazykovou mutaci do češtiny nebo slovenštiny bychom hledali marně, pro zakladatele Fiverru jde pochopitelně o příliš malý potenciál. Na stranu druhou, pokud rozumíte alespoň základům angličtiny, na tomto portálu se brzy velmi dobře zorientujete. Pokud potkáte freelancera/firmu, který je z Čech, nikdo vám také nebrání ve vzájemné komunikaci v rodné řeči.

 

Pár slov na závěr

Registrujete se doslova za pár minut, nebude to o žádném dopisu, klíči, nutnosti ověřovacího telefonátu apod. Portál je tedy dostupný prakticky pro každého, kdo chce pracovat, snadné použití, jednoduchý start. O tom, že je Fiverr úspěšný, nemůže být ani řeč. V únoru 2020 společnost oznámila zisk 107 milionů amerických dolarů za fiskální rok!

Více než tři miliony zakázek ve 232 kategoriích, oproti tomu má třeba UpWork „jen“ 103 kategorií. Pracovníci z každé země světa, kreativci, kteří chtějí uplatnit své nadání. Tak proč mezi ně nepatřit a nezajistit si zajímavý on-line příjem?

Pokud vás portál Fiverr.com zaujal a chcete jej vyzkoušet, začít můžete zde.

 

Podobných zahraničních portálů na na mikropráce a mikroslužby, jako je Fiverr.com najdeme na internetu mnoho. V tomto článku jsem popsal dalších 18 stránek, na kterých můžete z pohodlí domova hledat zajímavý přivýdělek.

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam.

Pokud máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Taktéž se nebojte podělit o své zkušenosti, můžete tím inspirovat nebo motivovat ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám tato recenze líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply