Dopravní systém, díky kterému bude umožněná přeprava lidí a zboží po kolejích, jež budou umístěny nad našimi hlavami. Bezpečí, šetrnost k přírodě, minimální náklady na provoz takové tratě, přesně to si dnes slibuje od projektu SkyWay jeho autor Anatoly Yunitskiy. Ten slibuje pro investory dlouhodobý pasivní příjem, na kterém budou vydělávat i další generace. Je to ale skutečně tak? Rýsuje se nám tu konečně revoluční online byznys, nebo jde opět jen o další dobře promyšlený podvod na lidi?
Co je to Skyway a kdo za tím stojí?
Skyway má být nadúrovňový dopravní systém, který bude k pohybu využívat patentovanou strunovou technologii. Má jít o revoluci, která změní celkový systém dopravy. Dopravními prostředky Skyway mají být samostatné kapsle nebo celé soupravy kapslí zavěšených na kolejích, které budou viset ve vzduchu. Vývojáři si od nich slibují vysokou rychlost a bezpečnost, nízké náklady na provoz a šetrnost k životnímu prostředí.
Nápad na Skyway vznikl v Bělorusku už před mnoha lety a za projektem má stát ruský vědec Anatoly Yunitskiy (Junitský), který na něm pracoval údajně až 39 let! Anatoly Yunitskiy je zároveň prezidentem společnosti Skyway Group of Companies.
Anatoly Yunitskiy je původním vzděláním železniční inženýr, podle oficiálního zápisu autor více než stovky různých patentů a osmnácti knih, stejně jako dalších 200 vědeckých studií a publikací. Získal celou řadu ocenění, a to i celosvětových – není tedy oceňován jen v Bělorusku či v dalších bývalých svazových republikách SSSR.
Jak to má fungovat – možnosti, jak vydělat na Skyway
Podstata investičního projektu Skyway spočívá v nakupování akcií Euroasian Rail Skyway Systems, American Rail Skyway Systems, African Rail Skyway Systems a také Australian & Oceanic Rail Skyway Systems prostřednictvím investičního fondu Skyway Capital a dalších podobných společností (ty jsou partnery společnosti Skyway Group of Companies). Ředitelem investiční společnosti Skyway Capital je Jevgenij Kudryashov.
Hodnota zmíněných akcií by po uvedení na burzu měla podle vyjádření majitelů tohoto online „byznysu“ výrazně vzrůst, a to odhadem do 2 až 5 let. Říká se, že rozdíl může být až v horizontu několik tisíc procent, akcie zakoupené ve vhodnou dobu údajně mohou zvýšit svou hodnotu dokonce až pětsetkrát.
Peníze, které společnost Skyway získá od svých partnerů / investorů, má použít na dokončení projektu – výstavbu testovacího EkoTechnoParku v Bělorusku. Ten je třeba vybudovat, aby společnost získala certifikaci a mohla tak začít s výstavbou projektu. Zmíněný EkoTechnoPark má sloužit i pro testování budoucích technologií.
Vydělat peníze je možné nejen investováním, resp. nakupováním akcií společností, ale i tím, že tento internetový „byznys“ úspěšně doporučíte dalším lidem. Jde o víceúrovňový provizní systém, díky kterému vám společnost vyplatí až 20 % z investic členů, které do systému přivedete.
Investovat či neinvestovat?
Projekt vypadá zajímavě a něco podobného by v budoucnu určitě mohlo fungovat (jsem v této oblasti laik, takže se mohu mýlit). Majitel společnosti Anatoly Yunitskiy je skutečná osoba, což u většiny internetových byznysů nebývá samozřejmostí. Naše planeta určitě potřebuje podobný druh dopravy. Je také pravda, že Skyway se prezentuje na různých světových výstavách a veletrzích. Problém však vidím v investiční příležitosti, konkrétně v partnerské společnosti Skyway Capital. Zde je pár důvodů, proč ve mně Skyway Capital vzbuzuje nedůvěru a proč do tohoto projektu rozhodně nedoporučuji investovat.
1. Na počátku byla vize – a ta tu stále ještě je, budoucnost nejistá
Skyway v současné době nefiguruje na žádné veřejné burze, tedy jednoduše platí, že kupujete jen fiktivní (pokud chcete – virtuální) akcie. Přesněji řečeno, dostanete cár papíru s názvem Certifikát, ve kterém firma potvrzuje, že vám rezervuje nějaké akcie (takové „akcie“ vám mohu vyrobit i já).
Podle oficiálních videí, které Skyway prezentuje, pokud investujete 4 000 dolarů (za tuto investovanou částku dostanete milion „akcií“), vyděláte milion, protože když společnost vstoupí na burzu, jednu akcii budete moci prodat za 1 USD (milion akcií = milión USD).
Pokud Skyway někdy vstoupí na burzu, o čemž já pochybuji, hodnota jedné akcie určitě nebude 1 USD. Cenu na burze určuje poptávka a nabídka. Klidně se může stát, že pokud vstoupí na burzu a lidé budou chtít své akcie prodat a vydělat, nikdo o ně nebude mít zájem. Teprve v tomto okamžiku se ukáže jejich skutečná hodnota.
Co je však zajímavé, a na co lidé zřejmě slyší, je, že Skyway garantuje odkup vašich certifikátů za 1 USD. Takže pokud vstoupí na burzu a ukáže se, že skutečná hodnota jejich akcií je velká nula, Skyway slibuje, že je od vás odkoupí.
To jsou krásné sliby, ale nereálné. Jednak na burzu nikdy nevstoupí a ikdyby ano, určitě nesplní své sliby. V opačném případě by zkrachovali. Stačí jednoduchá matematika. Registruje se 100 000 lidí a každý z nich investuje 4000 USD. Skyway vydělá 400 milionů USD. 50 % z této částky se rozdělí do pyramidy, mezi partnery (aby měli motivaci lákat do tohoto projektu další lidi), nějaké peníze utratí Skyway určitě na výstavbu testovacího EkoTechnoParku v Bělorusku atd. Pokud však vstoupí společnost na burzu, bude muset odkoupit od 100 000 lidí přesně 100 miliard akcií. A jelikož garantují odkoupit akcii za 1 USD, tak si to spočítejte. Odkud Skyway získá 100 miliard USD? To se možná dozvíme níže v bodě 2.
Mimochodem, ještě v roce 2016 se psalo, že Skyway vstoupí na burzu v roce 2017. Je pomalu konec roku a zatím se nic neděje. Údajně to odložili na rok 2018. Stejná písnička jako u X podobných společností, které prodávaly bezcenné papírky a zároveň slibovaly, že když vstoupí na burzu, odkoupí je od vás za mnohem vyšší částku.
Působí na vás všechny tyto prohlášení od Skyway důvěryhodně nebo si myslíte, stejně jako já, že jde jen o návnadu na lidi, kteří se snadno nachytají na vidinu obrovských zisků?
2. Kde se bere zisk už teď, když se nic nepostavilo? Z čeho vyplácejí peníze?
Skyway tvrdí, že podepsal kontrakty za miliardy dolarů (z těchto peněz mají vyplácet své partnery) s několika vládami po celém světě (např. podepsané smlouvy s australskou a indickou vládou v hodnotě 922 mil. USD). Je však zajímavé, že žádná vláda o tomto tvrzení nic neví.
Ani samotná společnost, ani lidé, kteří do tohoto byznysu investovali, dosud nepředložili žádné důkazy o výše uvedeném tvrzení. Žádný územní plán, stavební povolení, vládní dokumenty, prostě cokoliv, co by potvrzovalo, že Skyway má podepsané smlouvy za miliardy dolarů. Cokoliv, co by dokazovalo skutečné příjmy Skyway, popřípadě alespoň zájem o jejich revoluční dopravní systém. Proč společnost nepředloží nějaké podepsané smlouvy alespoň svým partnerům / investorům? Zavřeli by ústa všem pochybovačům a také stále nervóznějším společníkům. Byl by to jasný důkaz serióznosti tohoto „revolučního projektu“.
Jediným snadno viditelným zdrojem příjmů společnosti jsou peníze od investorů, kteří si za ně kupují bezcenné certifikáty. A je více než pravděpodobné, že právě tyto peníze firma používá i na vyplácení odměn (mohu se mýlit). Pokud je to pravda, tak nejde o nic víc, než přerozdělování peněz prostřednictvím pyramidové hry / Ponziho schématu.
Při každém systému vždy sledujte, odkud berou peníze na výplaty. Pokud jsou z vkladů, registračních poplatků, investic nových členů, jde o pyramidovou hru / Ponziho schéma.
3. Nemají povolení k poskytování investičních služeb
Pokud má jít o kupování akcií společnosti, je to investice. Aby mohla společnost podnikat v této oblasti, potřebuje k tomu mít licenci od České národní banky. Co myslíte, má Skyway povolení k poskytování investičních služeb?
Na webu České národní banky se dokonce objevuje oznámení, že investice do cenných papírů Euroasian Rail Skyway Systems Holding nejsou v souladu se zákony. Více informací:
Podobná zpráva přišla i z Estonska, Itálie, Belgie a Lotyšska. Dá se tedy předpokládat, že společnost Skyway nemá na prodej akcií licenci od žádné země EU.
4.Pochybná minulost zakladatele Skyway Capital
Dále bych chtěl v tomto článku upozornit na pochybnou minulost ředitele SW Capital Kudryashova, který v minulosti vytvořil webovou stránku, na níž propagoval MLM podvody a profitoval z nich:
nolink: //web.archive.org/web/20131231011452/https: //ekudryashov.com
Stránka je z roku 2013 a autor ji už zrušil, ale díky projektu internetového archívu se stále dá dohledat. Web je v ruštině, proto je třeba použít google translate. Na stránce si můžeme rozbalit odkaz, kam investovat podle pana Kudriašova. Můžeme si vygoogit, co to byl Makro kapitál, na kterém pan Kudryashov, ředitel Skyway Capital, vydělával:
https://behindmlm.com/companies/macros-capital-diamonds-and-investment-returns/
Nebo si můžeme vyhledat, co to byl MMCIS, na kterém pan Kudryashov, ředitel Skyway Capital, vydělával:
https://www.leaprate.com/news/forex-mmcis-goes-out-of-business-leaving-50000-clients-high-and-dry/
Co myslíte, bude to tentokrát jiné?
Podle mého názoru je zcela vyloučeno, aby se kdokoliv s čistými úmysly stýkal s takovými „podnikateli“ pro účely získání kapitálu (a nechával jim 42 % z vkladů jako provize). Když už pro nic jiného, tak pro to, že to dává celé skupině Skyway prakticky nulovou kredibilitu v očích většiny potenciálních partnerů / investorů. To má za následek to, že pokud i Skyway podepíše nějaké memorandum k nějakému projektu, tak poté, co se město/země dozví více informací, projekt se jednoduše potichu zruší, jako například v Indii:
5. Může vůbec dopravní systém, který nabízí Skyway, fungovat?
Nejsem odborník, abych hodnotil technickou stránku tohoto projektu. To přenechám někomu jinému. Ono je to asi i tak jedno, protože Skyway je podle mě finanční projekt, ve kterém technická stránka plní úlohu návnady. Něco ve smyslu: aha, podívejte se, máme revoluční produkt (dopravní systém), do kterého když investujete, do 2-5 let z vás budou milionáři.
V každém případě, v různých internetových diskusích se více znalí lidé shodují na tom, že technologie kolejnic Skyway není realistická a návrhy realizace nejsou zcela domyšlené.
V níže uvedeném článku si můžete přečíst, v čem byl hlavní nedostatek strunových technologií pana Junitského již v roce 2002 – http://www.membrana.ru/particle/2486.
V článku se píše o tom, že zprávy prezentující STU lze rozdělit na ty o testovacím provozu, na ty o účasti na výstavách a na ty o přednáškách a návštěvách významných hostů. Tedy už před 15 lety pan Junitský postavil testovací polygon, přijímal delegace z celého světa, prezentoval se před Putinem, Žirinovskim a jezdil po výstavách. Jaká tedy byla hlavní výhrada v roce 2002? Že nepostavil ani jeden kilometr tratě. A jaký je dnešní stav? Polygon, výstavy, politici a nula km tratí.
Mohlo by vás zajímat:
7 tipů, jak rozeznat pyramidový podvod od legitimní investiční příležitosti – přečtěte si mých 7 tipů, jak odhalit finanční podvody na internetu.
Pár slov na závěr
Musím uznat, že Skyway je po technické stránce tak detailně promyšlený, alespoň pro laiky, že vzbuzuje důvěru. Pan Yunitskiy existuje, což u podobných projektů nebývá zvykem. Určitě má za sebou nějaké patenty a vynálezy, ale jeho problém spočívá v tom, že 30 let tahá z investorů peníze, ale nikdo tu jeho revoluční technologii nechce koupit. Tedy alespoň dosud nebyly předloženy žádné důkazy o opaku.
Podle mého názoru jde jen o další sofistikovaný podvod (zatím to tak vypadá), který stojí a padá na vstupních investicích partnerů a jejich následném přerozdělování do pyramidy. Výše uvedená fakta tomu nasvědčují. Celý projekt je jen o balamucení a slibování krásnějších zítřků. Investujte do společnosti, zakupte si „akcie“ a jednoho dne, pokud vstoupí na burzu, na tom možná vyděláte.
Musím ale uznat, že ze všech sofistikovaných projektů, jako jsou Kairos, OneCoin, Recyclix, Banners Broker, ZeekRewards, Dexcar atd., je Skyway podle mě ten nejsofistikovanější.
Mohlo by vás zajímat:
Jak funguje pyramidová hra – článek je o charakteristice a principu pyramidových her a Ponziho schémat. Díky informacím, které najdete v tomto článku, byste měli umět rozlišit pyramidový podvod od legitimní společnosti.
Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.
Přišli jste již někdy do kontaktu se společnosti Skyway Capital? Potěšíte mě, pokud do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.
Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.
Ahoj, mé jméno je Jiří a momentálně pracuji, samozřejmě z pohodlí domova, pro PR agenturu jako prodejce reklamy. Přitom dělám online marketing pro e-shop a věnuji se i tvorbě této stránky. Rád vyhledávám zajímavé možnosti, jak si vydělat online, a následně je zveřejňuji na tomto webu. Beru to jako koníček. Doufám, že si prostřednictvím mé stránky najdete i vy nějakou reálnou práci z domu nebo si alespoň vyděláte něco navíc.
Milý pane Jiří H.,pokračujte „kritikou z neznalosti“i v srpnu 2024
Tak by mě zajímalo, co napíšete teď? Stavba Inovačního centra v Sarjah ve SAE? Nejvyšší představitelé Emirátu ohlásili první adresný projekt v Dubaji, vyčlenili dalších 60km pozemku na testování vysokorychlostní dopravy, atd, atd.Jestli někdo tvrdí, že za pár měsíců od investice bude zisk, tak je hlupák a žádné oficiální informace o zisku nikdo od SW nevydal.Když je teda Yunicky podvodník, tak proč s ním Emiráty jednají?Proč veřejně vystupuje?proč se technologie reálně a prokazatelně vyvíjí a testuje?Proč se staví výrobní haly?Proč se staví inovační centrum v Sarjah?Proč se postavil Ecotechno park v Bělorusku?Proč?Proč by se tohle všechno dělo, když by se jednalo o podvod?
Všichni kdo investovali, tak mají podepsané smlouvy, jsou podepsané i smlouvy na adresné projekty, ale nechápu proč se někdo , kdo neinvestoval dožaduje zveřejnění těchto smluv?To jsou smlouvy mezi Holdingem a investorem, popřípadě mezi holdingem a objednatelem adresného projektu!Do těchto smluv nikomu dalšímu nic není, to je jako bych já po vás chtěl vidět nájemní smlouvu, smlouvu k vašemu bankovnímu účtu, pracovní smlouvu, atd., to je prostě nesmysl takové věci zveřejňovat třetím osobám a ani na to nemá nikdo právo zveřejňovat třetí osobě smlouvy, které se třetí osoby netýkají!!Myslete si kdo chcete co chcete, ale fakta jsou jasná a snadno dohledatelná!!!
Uprimne fandim vsem, co do tohoto nesmyslneho projektu investovali sve penize.
Ti co zde vykrikuji, ze to je super projekt, tak bud jsou vysoko v pyramide nebo si nezjistli dost informaci. Zpusob jakym je prokejkt prezentovan a ze se jedna o novy zpusob dopravy, tak je to cele nerealne, nema to zadnou svetovou reklamu, nikdo o tom nemluvi a navic tento zpusob prepravy nikdy nebude, kdyby to bylo tak uzasne, tak to je hit a je to vsude ve svete! muj nazor, podvod.
Tento článek mohl napsat buď totální imbecil nebo koště co nic neví o tomto projektu;)
Příště klidně můžete napsat i nějaké argumenty. Vím… to bych chtěl asi hodně.
Otázka je jestli 4000 Eur je málo
Vidíš, toto je len jeden z tých nezmyslov čo autor napísal. Netuším odkiaľ to bral, balíky sú od 250 do 50000 USD, a dajú sa nakúpiť aj na splátky. Takze za 25 USD mesačne ešte stále (pár dni) môžeš vlastniť skoro 20000 ks akcii v nominálnej hodnote 1USD. Bude to veľmi bolieť keď sa rozhodneš podľa tohto článku 🙂
…ještě pár dní… Dnes je 5.února 2019 a těch ‚pár dní‘ stále trvá. Jak velkorysé od soudruhů, že nám tu možnost, zajistit se finančně na generace dopředu, prodloužili. Oddechl jsem si, jako když Mountfield prodloužil vánoční slevy…
Na většinu výtek se dá logicky odpovědět (ČNB, že Yunitsky začínal 7x od začátku, síťový marketing crowd funding drobných investorů, posměšky moskevské univerzity z roku 2002 – dnes už ho uznávají apod. Dnes jsou dokončené certifikace. Rod Hook v Austrálii, smlouvy s Austrálií, Indií, Indonézií, Emiráty atd. atd.). To by bylo na celou přednášku. Já jsem investoval a můžu to rozhodně doporučit. Přijít můžete o málo, ale získat hodně.
Dejte odkaz,(ukažte) jedinou smlouvu na stavbu,jedinou platnou (uznanou státem) certifikaci, jediný zdroj příjmu(mimo „investice“ věřících)ze kterých se vyplácí náhončím za nové duše.Za ty desítky milionů vybrané od důvěřivých, by mohl Yunitsky postavit Bajkonur a ne pár sloupů a laminátovou kabinu. Přál bych vám ty peníze, už jen za odvahu, ale podle mě,o to málo přijdete a nezískáte,krom slibů nic.
Sky way je tecnicky nezmel,taketo vysute drahy su po celom svete, ale len ako mestke atrakcie,pretože je to strašne naročne na množstvo železa a tym aj velmi nakladne na vystavbu., ani skyway nebude iny. , to že pojde na predpatych nosnikoch „strunach“ malych rozmerov, cca 400 x 200 mm a rozpatie medzi podperami aj 1000 m, tak to sa neudrži ani samotny nosnik, nie , žeby tam bol ešte zaveseny vlak so 100 cestujucimi, Hlavne, že na tom pracuje Yunitsky už 40 rokov, Každy rok pridal niečo nove, vždy len vylepšoval , čo už bolo prekonane ? Takym sposobom može vymyšlať ešte dalšich 40 rokov, lebo vždy sa da niečo vylepšiť ,tak investori len nech vydržia, zisky budu , ale asi nie v tomto storoči